Aktualności

ogłoszenia parafialne, 27 niedziela zwyła, 6.10.19

1. Dzisiaj w niedzielę o godz. 16.00 zebranie członków Żywego Różańca,

również serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w domu parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe z procesją.

2. We wtorek – 8 października o godz. 19.00  zostanie odprawiona

Msza św. za spokój duszy śp. ks. Prałata Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego – kapelana Rodzin Katyńskich w 12 rocznicę śmierci. Serdecznie zapraszamy.

3.Stary Testament na Starówce. Warsztaty biblijne dla każdego- zachęta

do tego, by samodzielnie czytać Biblię, coraz lepiej rozumieć Słowo Boże i historię jego powstania. Spotkania zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w sali nad zakrystią. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 9 października.

4. W czwartek 10 października o godz. 19.00 w naszej archikatedrze

zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz  pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w

piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę   do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy   z Cudownym Panem Jezusem.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej

świątyni są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30. Dzieci z rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w każdą środę października   na godz. 17.00.

7. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas –

Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin

poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św.

można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku.

9. Za tydzień w niedzielę - 13 października będziemy obchodzić XIX Dzień

Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. W trakcie wszystkich Mszy św.  będziemy wspierać duchowo posługę Ojca Świętego Franciszka, a także zbierać dobrowolne ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

10. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni –

rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”,

 

a także tygodnik „Idziemy”.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.


 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00