Aktualności

Koncert 24 czerwaca

 
Koncert Requiem Mozarta

 
Ogłoszenia

JEDENASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA 17.06.2018.


1. Trwa miesiąc czerwiec w którym są odprawiane nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Zachęcamy do udziału w   nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.

2. Wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i zdobywać wiedzę religijną,  zapraszamy w pierwszą i trzecią środę miesiąca po   Mszy św. wieczornej na konwersatorium w sali nad zakrystią zatytułowane – „Bóg objawia swoje tajemnice…” Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 20 czerwca.

3.  Także w  środę  o godz. 8.00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji zmarłych z odczytywaniem ich Imion, którzy zostali powierzeni naszej modlitwie w wypominkach. Serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższy piątek zapraszamy na koncert w wykonaniu Warszawskiej Opery Kameralnej. W programie Msza C-dur „Koronacyjna” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Początek koncertu godz. 20.00.

5. W  niedzielę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Zapraszamy wszystkich wiernych na  godz. 11.00 na Mszę św. odpustową celebrowaną przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, zakończoną procesją eucharystyczną. Pozostałe Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego.

6. Także w przyszłą  niedzielę 24 czerwca pragniemy zaprosić na nadzwyczajny koncert z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.  Koncert w wykonaniu Filharmonii Narodowej odbędzie się o godz. 16.00. W programie koncertu: Gaude Mater Polonia, Msza C-dur W. A. Mozarta oraz Alleluja z oratorium Mesjasz Georga Friedricha Handla. Wstęp wolny.

7.  W  tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź i Komunia św. dzieci, rodziców i wychowawców niech będzie zwieńczeniem trudu całorocznej pracy. W łączności z Chrystusem rozpoczynajmy zbliżające się wakacje.  

8.  W okresie wakacji tzn. w lipcu i sierpniu - Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Natomiast w niedziele bez zmian, tzn. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 i 21.00.  

9. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”, do których nabycia serdecznie zachęcamy. Dzisiaj także u naszych Braci możemy otrzymać karty wstępu na piątkowy koncert.

10. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Podziemia otwarte do zwiedzania

Zapraszamy do zwiedzania krypt i ścieżki dydaktycznej w podziemiach katedry.

Wejście możliwe jest za pobraniem biletu u Braci Serca Jezusowego posługujących w katedrze.

 

 

 

 
Św. Zygmunt Szczęsny Feliński

11 października 2009 w Rzymie odbyła się kanonizacja
ABP. ZYGMUNTA  SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO,
arcybiskupa warszawskiego
Msza św. z modlitwami osobistymi za przyczyną św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego odprawiana jest w każdą środę o 19.00.

Prośby, dziękczynienia można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub położyć je w koszyku przy Kaplicy Literackiej przed Mszą św. środową.

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00