Aktualności

ogłoszenia parafialne - 29.09.2019
 1. We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30. Dzieci z rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w każdą środę października   na godz. 17.00.
 2. Wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i zdobywać wiedzę religijną,  zapraszamy w pierwszą i trzecią środę miesiąca po   Mszy św. wieczornej na konwersatorium w sali nad zakrystią zatytułowane – „Wezwani do walki duchowej…” Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 2 października.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca października po  Mszy św. o godz. 19.00 do godz. 21.00 będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na wspólną modlitwę prowadzoną przez grupę modlitewną ANIMA.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca października. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Jezusa   zostanie odprawione o godz. 19.00. Dzieci w pierwszy piątek miesiąca wraz z rodzicami, zapraszamy do spowiedzi na godz. 17.00. W pierwsze piątki miesiąca również odwiedzamy naszych chorych zamieszkałych na terenie parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii.
 5. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
 6. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni –  rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 8. W  przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się  zebranie członków Żywego Różańca, również serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w domu parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 zostanie odprawione w kościele nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną.
 
Biblia na Starówce - wykłady i warszataty biblijne

Zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów biblijnych w sezonie 2019/2020!

Zawsze w 2 i 4 środę miesiąca, po Mszy Świętej o 19.00, w sali nad zakrystią. Zajęcia zaczynamy od października.

Niebawem na tej stronie pojawi się harmonogram i tematy zajęć na cały rok.

Więcej…
 
ogłoszenia parafialne, 25 niedziela zwykła

Niedziela, 22 września 2019

 1. Dzisiaj zapraszamy na ostatni koncert w tym roku w ramach  XXVI Międzynarodowego Festiwalu – Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artysta z Niemiec Hartwig Barte-Hanssen. W programie utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Francesco Feroci’ego, Thomasa Philandera Rydera, Cécile Chaminade i in. Początek  koncertu o godz. 16.00.
 2. W piątek rozpoczniemy  w  naszej archikatedrze doroczną trzydniową adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę  o godz. 18.30 odprawimy nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 19.00 Msza św. o Tajemnicy Eucharystii.  W niedzielę naszą adorację rozpoczniemy o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W sobotę 28 września o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Tradycyjnie po Mszy św. w kaplicy Prymasa Tysiąclecia zostania odmówiona modlitwa o dar beatyfikacji.  Zapraszamy.
 4. Przygotowania dla osób dorosłych do przyjęcia sakramentu Chrztu św., Eucharystii i Bierzmowania rozpoczniemy w naszej Archikatedrze Warszawskiej 3 października o godz. 17.30 w sali w domu parafialnym przy ul. Kanonia 6. Wszyscy zainteresowani mogą się zapisywać w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną.
 5. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 6. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
 7. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dzisiaj jest sprawowany uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie – niezależnie od stażu małżeńskiego - do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata wspólnego życia.
 
ogłoszenia parafialne - 15 września 2019

DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

15.09.2019

 

 1. Trwa cykl koncertów organowych w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu – Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artysta z Włoch – Ennio Cominetti. W programie utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldi’ego, Giovanni Morandi’ego i in. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę  aż do 22 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach  w kruchcie naszej świątyni. Już również pragniemy zaprosić na koncert w przyszłą niedzielę na którym wystąpi – Hartwig Barte-Hanssena z   Niemiec.
 2. We wtorek 17 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Msza św. w intencji rozeznania daru posługi w Kościele za wstawiennictwem św. Zygmunta Felińskiego zostanie odprawiona o godz.19.00. W trakcie tej Mszy św. będziemy również modlić się za poległych i pomordowanych w trakcie okupacji sowieckiej  z terenów wschodniej Polski.
 3. Rozpoczęliśmy  już nowy rok szkolny i katechetyczny. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Mszy św. i katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Rodziny z dziećmi szczególnie zapraszamy na Msze św. w niedzielę o  godz. 12.30, a młodzież na godz. 18.00.
 4. Przygotowania dla osób dorosłych do przyjęcia sakramentu Chrztu św. Eucharystii i Bierzmowania rozpoczniemy w naszej Archikatedrze Warszawskiej 3 października o godz. 17.30 w sali w domu parafialnym przy ul. Kanonia 6. Wszyscy zainteresowani mogą się zapisywać w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną.
 5. Osoby, które w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowania do sakramentu małżeństwa w ramach Wieczorów dla Narzeczonych. Pierwsze spotkanie odbędzie się  11 października o godz. 18.00  w sali nad zakrystią / wejście od ulicy Jezuickiej/. Wieczory dla narzeczonych są prowadzone w ramach obowiązkowego kursu przedmałżeńskiego i ten kurs zaliczają. Zapisy chętnych przyjmujemy w kancelarii.
 6. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
 8. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. W przyszłą niedzielę 22 września w czasie Mszy świętych będzie sprawowany uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie – niezależnie od stażu małżeńskiego - do wspólnej modlitwy w intencji  małżeństw zamieszkujących w parafii i poza nią. W tym dniu również każda para małżeńska zostanie obdarowana pamiątką nawiązującą do tej uroczystości.
 
Ogłoszenia parafialne - 8 września 2019

DWUDZIESTA TRZECIA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

08.09.2019

 1. Trwa cykl koncertów organowych w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu –  Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artysta z Polski – Przemysław Kapituła. W programie utwory: Feliksa Nowowiejskiego, Mieczysława Surzyńskiego, Fryderyka Chopina i in. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę  aż do 22 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach  w kruchcie naszej świątyni. Już również pragniemy zaprosić na koncert w przyszłą niedzielę na którym wystąpi – Ennio Cominetti  z  Włoch.
 2. We wtorek 10 września o godz. 19.00 w naszej archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także w intencji ich Rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 3. Rozpoczęliśmy  już nowy rok szkolny i katechetyczny. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Mszy św. i katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Rodziny z dziećmi szczególnie zapraszamy na Msze św. w niedzielę o  godz. 12.30, a młodzież na godz. 18.00.
 4. W naszej parafii archikatedralnej rozpoczyna się przygotowanie do  I Komunii św. dzieci z klas III, które jeszcze nie były u Komunii. Dzieci zamieszkałe na terenie naszej parafii, choć uczą się w szkołach poza granicami parafii, należy zapisać na pierwszym spotkaniu rodziców, które odbędzie się w niedzielę 15 września br. o godz. 11.30 w sali nad zakrystią.
 5. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
 6. W najbliższą sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w ramach duchowego wydarzenia „Polska pod Krzyżem” zapraszamy do naszej świątyni na godz. 15.00 na nabożeństwo adoracji Krzyża połączone z modlitwą  Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 7. W przyszłą niedzielę  15 września o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego - Arcybiskupa Warszawskiego z prośbą o dobre i liczne powołania do posługi w Kościele z udziałem Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Serdecznie zapraszamy
 8. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Podziemia otwarte do zwiedzania

Zapraszamy do zwiedzania krypt i ścieżki dydaktycznej w podziemiach katedry.

Wejście możliwe jest za pobraniem biletu u Braci Serca Jezusowego posługujących w katedrze.

 

 

 

 
Św. Zygmunt Szczęsny Feliński

11 października 2009 w Rzymie odbyła się kanonizacja
ABP. ZYGMUNTA  SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO,
arcybiskupa warszawskiego
Msza św. z modlitwami osobistymi za przyczyną św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego odprawiana jest w każdą środę o 19.00.

Prośby, dziękczynienia można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub położyć je w koszyku przy Kaplicy Literackiej przed Mszą św. środową.

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00